Bankroll managment

Na váš úspech či neúspech pri dlhodobom stávkovaní vplýva veľké množstvo faktorov. Nie sú to len športové vedomosti, prehľad a šťastie. Ak chcete byť v zisku, potrebujete vedieť, ako narábať so svojimi financiami. Mnoho tipérov prehráva práve preto, že svoje peniaze nemá pod kontrolou.

K základným schopnostiam každého stávkara by preto mal patriť aj dobrý bankroll management, to znamená správne hospodárenie so svojimi finančnými zdrojmi. Predstavme si teda základné zásady súvisiace s bankroll managementom.

Štartovací kapitál

K stávkovaniu musíte pristupovať ako k podnikaniu a k svojim tipom ako k investíciám. To znamená, že začínate s určitou sumou a túto rozumne investujete, aby vaše „podnikanie“ prosperovalo. Ak pri podnikaní stratíte všetky peniaze, ktoré ste do neho vložili, neskúsite to isté, ešte raz, s rovnakou sumou. Rovnako treba pristúpiť aj k stávkovaniu. Teda svoj štartovací kapitál môžete zveľadiť, no pri úplnej strate jednoducho skončite a začnite sa venovať niečomu inému. Samozrejme, ako do podnikania, aj do stávkovania musíte vložiť adekvátnu sumu. Ťažko budete efektívne pracovať s primalým kapitálom. 

Koľko staviť?

To závisí od vášho kapitálu a možností. Každopádne, sami pre seba si vytvorte určitý limit, dodržujte ho a neprispôsobujte si ho podľa okolností. Aj keď máte dobré obdobie, nezvyšujte svoje stávky, aby ste zo svojej šťastnej série vyťažili čo najviac. Rovnaké pravidlo platí aj keď sa vám nedarí – nezvyšujte stávky, aby ste čo najskôr vyrovnali svoje prehry. Odporúčame staviť na jeden tiket vždy maximálne 5% (ideálne 2 – 3%) svojho stávkarského kapitálu. Takto sa vyhnete veľkým výkyvom a najmä zdrvujúcim stratám v čase, keď to jednoducho nebude vychádzať.

Zlaté univerzálne pravidlo: nikdy nestavte viac, než si môžete dovoliť prehrať.

Úspory

Ako pri podnikaní, aj pri stávkovaní chcete nielen neprehrať všetky svoje peniaze, ale aj niečo zarobiť. Dôležité je preto vedieť nielen dobre staviť, ale aj odložiť peniaze bokom. Stanovte si vlastné pravidlá a začnite šetriť. Napríklad si odkladajte 30% z mesačných výhier. Alebo si povedzte, že ak prekonáte určitú hranicu (napríklad dvojnásobok počiatočného kapitálu), odložíte si časť bokom. 

K stávkovaniu pristupujte s odvahou, ale aj rozvahou. Sebadisciplína a zvládnutie bankroll managementu je prvým krokom k úspešnému a výnosnému tipovaniu.

Tipsport je stávka na istotu! Získajte bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo! Viac info »»