Čo týždeň dal [34/2013]

Uplynulý týždeň poznačil incident na futbalovom štadióne Slovana, no nájdu sa aj príjemnejšie správy. Saganovi sa v Amerike darí a naši reprezentanti vo vodnom slalome opäť ukázali, že patria medzi najlepších na svete. To všetko a ešte viac v týždennom prehľade.

Futbal

Nepríjemný incident sa odohral na štadióne Slovana Bratislava, keď v ligovom zápase proti Ružomberku vhodil fanúšik Slovana delobuch do nič netušiacich priaznivcov hostí. Zranilo sa viacero ľudí, medzi nimi aj dve deti. Na páchateľa je vypísaná odmena 5000 eur.

Slovenský obranca Marek Čech podpísal ročnú zmluvu s opciou s talianskym klubom Serie A, FC Bologna. Gervinho, rodák z Pobrežia Slonoviny, taktiež mení zamestnávateľa. Definitívne opúšťa Arsenal Londýn a mieri do AS Rím.

Českú futbalovú verejnosť prekvapila potupná prehra Slavie Praha doma s FK Teplice, v pomere 0:7. Výsledok sa nepozdával ani majiteľom Slavie, ktorí dali hráčom, trénerom a ostatým členom tímu pokutu vo výške 1 milióna českých korún. Navyše pohrozili, že ak sa výsledky nezlepšia, prídu ďalšie postihy.

Španielsky brankár Iker Cassillas je aj pod novým trénerom Realu Madrid len dvojkou za Diegom Lopézom. Využiť sa to snaží londýnsky Arsenal, ktorý za jeho služby ponúka bielemu baletu 8 miliónov libier. Real by však chcel dvojnásobok tejto sumy.

Hokej

Novým asistentom trénera reprezentácie Vladimíra Vůjtka sa stal majster sveta z roku 2002 Vladimír Országh.

Tenis

Rumunská tenistka Simona Halepová zvíťazila na turnaji WTA v New Havene, keď porazila tretiu nasadenú Petru Kvitovú hladko 6:2 6:2. Pre Halepovú je to štvrtý titul v priebehu 3 mesiacov.

Viktoria Azarenková zvíťazila na turnaji v Cincinnati, keď vo finále porazila prvú nasadenú Serenu Williamsovú po setoch 2:6 6:2 7:6.

Cyklistika

Slovenský cyklista Peter Sagan ukazuje svoje kvality na amerických pretekoch USA Pro Challenge, keď zvíťazil už v troch z doterajších šiestich etáp. V sobotu predviedol skvelý šprint na posledných 100 metroch a vyhral tak etapu, ktorá merala 185 kilometrov.

Vodný slalom

V Čunove prebehlo záverečné 5. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome a tak ako sme už zvyknutí, darilo sa našim reprezentantom. Michal Martikán sa stal víťazom v kategórii C1 keď predviedol čistú finálovú jazdu. Uspeli takisto aj bratia Hochschornerovci, ktorí v kategórii C2 nedali svojim súperom žiadnu šancu. Jana Dukátová skončila strieborná v kategórii K1, no aj to jej stačilo na to, aby sa stala víťazkou celoročného seriálu.