Čo týždeň dal [42/2013]

Uplynulý týždeň bol v znamení futbalových reprezentačných zápasov, a to v rôznych vekových kategóriách. Najviac potešila naša 21-ka, ktorá porazila Luxembursko. Barcelona stratila prvé body, keď len remizovala s Osasunou. Jaro Halák tentoraz svoj tím nepodržal a Ľubomír Višňovský nedohral zápas pre otras mozgu. To všetko a ešte viac sa udialo za minulý týždeň. Nezabudnite ani na Machra týždňa, ktorým je Zlatan Ibrahimovič.

FUTBAL

Naša futbalová reprezentácia znova nepotvrdila úlohu favorita a v poslednom kvalifikačnom zápase len remizovala v Lotyšsku 2:2, hoci sme viedli už 2:0. Podobne smolne si počína aj naša 17-ka, ktorá na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v Spojených Arabských Emirátoch najprv podľahla Brazílii vysoko 1:6 a potom remizovala s Hondurasom 2:2, keď naši chlapci prišli o víťazstvo až v nadstavenom čase. Jediná reprezentácia, ktorá nás uplynulý týždeň potešila, je tá do 21 rokov, ktorá porazila outsidera z Luxemburska 3:0.

Z historického postupu na MS sa teší výber Bosny a Hercegoviny, ktorý vyhral našu kvalifikačnú skupinu. O postup sa strachovali Angličania, ktorí museli zvíťaziť doma s Poľskom, ktoré hralo už len o česť. To sa im napokon podarilo a po výsledku 2:0 na MS postupujú. Hráči Mexika ďakujú Američanom, ktorí zvíťazili dvoma gólmi v nadstavenom čase nad Panamou. Vďaka tomu sa Mexičania stretnú v baráži o postup na MS práve na úkor Panamy.

V anglickej lige kraľuje stále Arsenal, ktorý neprehral už 11 zápasov. Naopak nedarí sa Manchestru United, ktorý je s 8 bodmi na ôsmom mieste tabuľky Premier League. V španielskej lige stratila Barcelona prvé body, keď len remizovala s Osasunou 0:0. Real Madrid nezaváhal a porazil Malagu 2:0. Hamšíkov Neapol v šlágri kola prehral s AS Rím a na Rimanov na prvom mieste už stráca 5 bodov. Kuriózny gól padol v nemeckej lige, keď Leverkusen dostal loptu do siete Hoffenheimu cez dieru v bočnej sieti. Rozhodca si to nevšimol a gól uznal.

HOKEJ

Tomáš Tatar stále čaká na svoju príležitosť v drese Detroitu. Podobne je na tom aj náš obranca Andrej Mezsároš, ktorý posledné tri zápasy Philadelphie presedel na tribúne. Naopak, darí sa Mariánovi Hossovi, ktorý je najlepší v získavaní pukov. Jaro Halák po skvelých výkonoch tentoraz dostal 4 góly od San Jose a bol vystriedaný. Ľubomír Višňovský nedohral zápas s Carolinou kvôli otrasu mozgu.

Slovan Bratislava vyhral doma s pražským Levom 5:2, no potom podľahol Rige 3:4, hoci dvakrát viedol o 2 góly.

Špekuluje sa o konci našej ligy, nakoľko Košice vyjadrili svoju túžbu hrať v českej lige, čo by podľa mnohých znamenalo koniec slovenskej ligy.

Tomáš Záborský prestupuje z Omsku do Ufy a opačným smerom putuje ďalší Slovák v KHL, Štefan Ružička.

TENIS

Daniela Hantuchová vypadla na turnaji WTA v Moskve vo štvrťfinále s Anastasiou Pavľučenkovou, po setoch 0:6 4:6.

Darí sa Milošovi Mečířovi mladšiemu, ktorý sa v tejto sezóne posunul o 200 priečok hore a pred nedávnom sa prvý krát dostal do hlavnej súťaže turnaja ATP. Vo Viedni v prvom zápase zdolal Andujara a v druhom kole len tesne nestačil na Haasa.

A na záver Macher týždňa

Machrom tohto týždňa je švédsky zakončovateľ Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil krásny gól pätičkou do siete Bastie.