Čo týždeň dal [46/2013]

V uplynulom týždni nás potešila naša futbalová reprezentácia, a to skvelým výkonom v prípravnom zápase proti Poľsku. V NHL sa konečne presadil Tomáš Kopecký, a to hneď dvakrát. Česi vyhrali vo finále Davisovho pohára, keď Srbom nestačili ani dve víťazstvá Djokoviča. O veľký úspech sa postaral lyžiar Adam Žampa, ktorý v slalome obsadil výborné 14. miesto. Pozrite si aj machra týždňa - Róberta Maka, ktorý zvyšoval v Poľsku na konečných 2:0.

FUTBAL

Reprezentanti Slovenska v príprave veľmi milo prekvapili, keď po dobrom výkone a pred plným hľadiskom, porazili Poľsko na jeho štadióne 2:0. Naša reprezentácia do 19 rokov podľahla Bulharsku 1:2 a remizovala s Gréckom 3:3 a tak napokon nepostúpila na budúcoročné MS tejto vekovej kategórie. Výborný výkon predviedla naša 21-ka, ktorá s veľkým favoritom Holandskom uhrala cennú remízu 2:2.

Na MS v Brazílii má už skoro istý postup Uruguaj, ktorý v barážovom zápase porazil Jordánsko na jeho pôde vysoko 5:0. Dobrú pozíciu má aj Mexiko, ktoré vyhralo nad Novým Zélandom 4:1.

V ostro sledovanom barážovom zápase medzi Portugalskom a Švédskom sa nepresadil famózny Ibrahimovič a aj preto sa Portugalčania tešili z víťazstva 1:0. Prekvapila Ukrajina, ktorá zdolala Francúzsko 2:0. Grécko zdolalo Rumunsko a Island uhral cennú remízu 0:0 s Chorvátskom.

V brazílskej lige už poznáme šampióna. Tretí krát v histórii sa ním stal klub Cruzeiro.

HOKEJ

V NHL sa stále darí Andrejovi Sekerovi, ktorý podáva stabilne skvelé výkony. Naopak ďalší náš obranca v zámorí, Mezsároš sa trápi, keď znova vysedáva len na tribúne a jeho tím vyhráva aj bez neho. Prekvapivo sa trápi aj Marián Gáborík, znova sa začalo hovoriť o jeho prípadnej výmene a navyše si zranil koleno a chýbať bude viac ako mesiac. Zranení sú stále aj Višňovský a Handzuš. Góly strieľali Hossa aj Pánik a konečne sa prebral Tomáš Kopecký, ktorý po 19-zápasovom pôste strelil gól v dvoch dueloch po sebe. Asistovali Chára a Pánik. Nedarilo sa Halákovi, ktorý prehral dva zápasy.

Slovan porazil Chanty-Mansijsk 3:2 po nájazdoch, no v zápase sa zranila nová posila Branko Radivojevič. V ďalšom zápase otáčal z 0:1 a nakoniec zdolal Jekaterinburg 3:1, po výbornom výkone Janusa v bránke. V treťom minulotýždňovom vystúpení však už Slovan prehral s Astanou vysoko 2:6.

TENIS

Finále Davis Cupu pre seba ukoristili českí tenisti, ktorí porazili výber Srbska, na čele s hviezdnym Djokovičom 3:2 na zápasy. Podľa očakávania srbská jednotka nezaváhala a vyhrala oba svoje zápasy, no to na výhru nestačilo. Srbom výrazne chýbal zranený Tipsarevič a Česi to dokázali využiť.

Naša tenistka Jana Čepelová získala titul na turnaji ITF v Dubaji. Vo finále porazila Talianku Camerinovú 6:1 a 6:2.

LYŽOVANIE

O svoj životný výsledok sa postaral náš lyžiar Adam Žampa, ktorý v slalome vo fínskom Levi skončil na skvelom 14. mieste.

MACHER TÝŽDŇA

Machrom týždňa je náš futbalový útočník Róbert Mak, ktorý v prípravnom zápase v Poľsku strelil gól na 2:0.