Stávkarský denník

Ak vnímate tipovanie ako gambling, ktorý je ovplyvnený ničím iným len šťastím a náhodou, nič vám nepomôže a skôr či neskôr o svoje peniaze prídete. Ak však chcete byť úspešný a stávkovaním si aj privyrobiť, musíte k nemu pristúpiť poctivo, čo so sebou nesie aj niekoľko povinností, medzi ktoré patrí aj písanie si stávkarského denníka.

Prečo je to také dôležité? Lebo mať prehľad je nevyhnutné. Tak ako potrebujete mať prehľad o stávkových príležitostiach, výsledkoch, forme a štatistikách, aby ste mohli tipovať efektívne, tak potrebujete mať prehľad o svojich vlastných tipoch, ale aj peniazoch. A na to slúži práve stávkarský denník. V praxi to teda znamená, že si stále každú svoju stávku zapíšete, aby ste vždy presne vedeli na čom ste. Snažte sa udržiavať svoj denník prehľadný, no zároveň si zapíšte čo možno najviac informácií. Čo by teda mal takýto denník obsahovať?

Zápas, ktorý ste si podali

Teda o aké tímy išlo, aká to je súťaž, aký bol váš tip. Ak bol konkrétny zápas niečím zvláštny, zapíšte si to. Všetky tieto informácie vám v budúcnosti môžu byť nápomocné. Nevynechajte ani typ stávky. Teda sólo, viac zápasov, kombinácie a podobne.

Vklad + výhra/prehra

Samozrejme, najdôležitejším údajom je suma, ktorú ste vložili a to, či ste vyhrali alebo nie. Ideálne je odlíšiť výhry od prehier farebne, aby ste už na pohľad získali komplexnejší obraz. Nezabudnite zahrnúť aj manipulačné poplatky, ktoré v prípade dlhodobého stávkovania rozhodne nie sú zanedbateľné.

Aktuálny zostatok

Vždy si prepočítajte, ako na tom aktuálne ste. Za každým zápisom uveďte aj zostatok. V prípade, že ste sa rozhodli časť svojho stávkarského kapitálu odložiť bokom (ušetriť), taktiež si to zapíšte. Rovnako v prípade, že k svoj kapitál zvyšujete ďalšou investíciou.

Analýza

Podstatou písania denníka je to, že získate užitočné informácie o vlastnom tipovaní, ktoré je možné potom podrobne analyzovať. Všímajte si nielen to, či ste v zisku alebo strate, ale aj to pri akých typoch stávok prehrávate alebo ktoré ligy vám nevychádzajú. Potrebujete identifikovať, kde sú vaše slabiny, aby ste ich mohli napraviť.

Na písanie denníka je veľmi užitočné použiť tabuľkový softvér Excel, ktorý vám zaručí nie len prehľadnosť a farebné rozlíšenia, ale ak ste zručný pomôže vám aj s výpočtami, či zobrazí graf úspešnosti.

Tipsport je stávka na istotu! Získajte bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo! Viac info »»