Tipovanie podľa líg

Aj keď si dnes môžete staviť už prakticky na čokoľvek od futbalu, cez snooker až po prezidentské voľby, stále existuje niekoľko obľúbených športov a konkrétnych líg, ktoré tipujúci neomylne vyhľadávajú. V tomto článku si predstavíme najznámejšie ligy sveta vo futbale, hokeji aj basketbale.

NHL

Americká NHL jednoznačne patrí medzi divácky najobľúbenejšie a najprestížnejšie hokejové ligy sveta. A s tým samozrejme súvisí aj jej veľká popularita medzi stávkujúcimi. Je veľa dôvodov prečo sa tipéri orientujú na NHL. Zápasy sú častokrát vysielané v televízii takže vývoj tiketu je možné sledovať naživo a čo je možno najdôležitejšie, na NHL sú obvykle vysoké kurzy. Napriek veľkej obľúbenosti patrí táto hokejová liga pre tipérov medzi najnevyspytateľnejšie, takže je treba si na ňu dať vždy pozor.

Vysoké kurzy nie sú náhodou. Hokej, a obzvlášť ten americký, je nesmierne rýchly a zápas sa v priebehu niekoľkých sekúnd môže otočiť. Pri tipovaní na NHL je dôležité uvedomiť si rozdiel medzi stávkovaním na zápas a na víťaza. Zápas sa môže skončiť remízou, ale ak stavíte na víťaza, ráta sa aj víťaz po predĺžení alebo nájazdoch. Takto eliminujete možný výsledok remízy a rozhodujete sa prakticky medzi tipom 1 a 2. Samozrejme kurzy sú nižšie, no stále zaujímavé a riziko je tiež menšie. Obľúbenými stávkami sú tiež tie na strelcov. Ak má hráč formu, je možné, že zaznamená dobrý výkon aj v ďalšom zápase a dá gól. Kurzy sú veľmi zaujímavé, ak skombinujete 4 strelcov na jeden tiket, môžete rátať s kurzom okolo 20. 

KHL

Ruská KHL získava na popularite aj vďaka nášmu zástupcovi v nej, Slovanu Bratislava. Zápasy tiež obvykle dávajú v televízii, a to nie len Slovan. Kurzy tu nájdeme tiež pomerne vysoké, aj keď nie až tak ako v NHL. Pre stávkovanie tu však platí obdobná stratégia. To znamená, ak hľadáte väčšiu istotu, zvoľte stávku na víťaza a ak chcete vysoký kurz skúste natipovať kto dá gól.

Ak je liga niekde v polovici, dá sa pekne odsledovať, koľko gólov ktorý tím zvykne streliť za zápas. To môže byť zaujímavý údaj, keďže stávky na počet gólov majú tiež slušné kurzy. A na rozdiel od NHL kde sa často stane, že tím vyhrá pomerom napríklad 6:4 a v nasledujúcom zápase prehrá 0:1, v KHL obvykle takéto veľké rozdiely nie sú.

Tipsport Extraliga

Slovenský hokej patrí taktiež medzi menej predvídateľný. Niektorí tipéri sa Tipsport Extralige práve preto vyhýbajú. Aplikoval by som tu rovnaký postup, ako pri predchádzajúcich dvoch ligách, s tým rozdielom, že tipoval by som až niekedy od polovice sezóny. Slovenská hokejová liga predstavuje veľkú sínusoidu, kde tím, ktorý suverénne a neohrozene získa titul, predvádza v ďalšej sezóne žalostné výkony. Sústredil by som sa na tímy, ktoré sa vyznačujú aspoň ako tak vyrovnanými výkonmi, ako napríklad Košice alebo v posledných dvoch rokoch Piešťany.

Premier League

Veľmi obľúbená je najvyššia anglická futbalová liga. Známe stabilné tímy, ktoré sa roky držia na špici predstavujú aspoň čiastočnú istotu pri tipovaní. V prípade vyrovnanejších súperov tu nájdete relatívne vysoké kurzy a po dôkladnej analýze je možné hrať 1X respektíve X2 so slušným kurzom. Určite je fajn s tipovaním počkať pár úvodných kôl, pretože vždy sa nájde nejaký favorizovaný klub, ktorému sezóna očividne nevyjde, ako napríklad Manchestru United. Zaujímavá môže byť stávka na počet gólov, opäť po analýze predchádzajúcich zápasov. Ak sa tím strelecky dlhodobo trápi, ťažko očakávať nejakú gólovú kanonádu. 

Primera Division

Španielska liga je taktiež obľúbená a veľmi sledovaná. Platí všetko, čo pri anglickej lige, no Primera Division sa vyznačuje tým, že veľké prekvapenia sa tu nedejú tak často. Len málokedy Real či Barcelona prehrajú zápasy, v ktorých sú jasnými favoritmi. Dobré je všimnúť si, že tieto dva veľkokluby zvyknú dávať najviac gólov z celej ligy. Vyhol by som sa bojom v strede tabuľky, kde to býva nejasné. Všímajte si tiež strelcov a to najmä Cristiana Ronalda. Messi už nedáva gól tak často ako kedysi.

Bundesliga

Pravdepodobne tretia najobľúbenejšia liga tipérov. Sú tu tak 2 – 3 stabilné kluby, ktoré sa umiestňujú pravidelne na prvých priečkach. Platí všetko spomenuté vyššie. Pozor v prípade, keď je už tak ako v súčasnej sezóne jasné, kto vyhrá ligu, pretože tento tím môže určité zápasy vypustiť. Taktiež tímy, ktoré hrajú aj európske poháre sa môžu sústrediť na nich a domácej lige nevenovať takú pozornosť. 

NBA

Najslávnejšia a najkvalitnejšia basketbalová liga púta pozornosť tipérov z celého sveta. Zaujímavé nie sú ani tak tipy na víťaza, ale skôr na počet bodov a pre znalcov tiež tipy na remízu, kde sú kurzy obvykle od 11 a vyššie.

Tipsport je stávka na istotu! Získajte bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo! Viac info »»